نقش استراتژی در کسب و کار
نقش استراتژی در کسب و کار ۴٫۶۷/۵ ۶
۴٫۶۷ / ۵ stars


استراتژی کسب و کار

استراتژی چیست ؟

ممکن است زمانی که صحبت از استراتژی در کسب و کار پیش می آید ، تعاریف متعدد و گوناگونی توسط افراد مختلف در مورد استراتژی مطرح شود که اغلب آنها هم صحیح هستند. در اینجا ما استراتژی را اینگونه تعریف می کنیم ، استراتژی یک نقطه در آینده بلند مدت ( بیش از ۳ سال ) است که شما می خواهید به آن برسید، این نقطه مزیت رقابتی شما نسبت به رقبا محسوب می شود و دلیل اصلی انتخاب شما توسط مشتریان است. استراتژی شما ترجیحا باید به گونه ای انتخاب شود که دستیابی به آن برای رقبا سخت یا ناممکن باشد. پس از تدوین استراتژی باید تمام کارهایی که در کسب و کار شما صورت می گیرد در راستای تحقق این استراتژی باشد. سعی کنید مالک استراتژی کسب و کار خود باشید! یعنی اولین کسب و کاری باشید که در زمینه کاریتان از این استراتژی استفاده می کنید.

****


استراتژی ، راه موفقیت در کسب و کار

راه های زیادی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار وجود دارد، اما شما باید براساس فرصت هایی که بازار در اختیارتان قرار داده و منابع و امکاناتی که در اختیار دارید برنامه ریزی کنید. شما باید بدانید که نمی توانید همه ویژگی ها را برای همه افراد فراهم کنید یا به عبارتی نمی توانید همه چیز برای همگان باشید.

شما باید نقاط قوت کسب و کار خود را بشناسید و سعی کنید نقاط ضعف اصلی کسب و کارتان را شناسایی و کمرنگ کنید، سپس باید راهی پیدا کنید تا نقاط قوت کسب و کارتان را به مزیت رقابتی کسب و کارتان در مقابل رقبا تبدیل کنید.

در این وضعیت استراتژی به شما کمک می کند تا با شناختی که از وضعیت دارید ، بهترین مزایای رقابتی را شناسایی کنید و بر روی آنها تمرکز کنید تا در کسب و کارتان پیشرفت کنید.

استراتژی در شکل گیری تمام ابعاد سازمان شما موثر است. بدون استراتژی مشخص در کسب و کار ، شما منابع خود را بیهوده مصرف می کنید و در رقابت هایی وارد می شوید که قبل از ورود به آنها ، بازنده اید.
این مطلب را از دست ندهید :   قدم های کوچک ، نتایج بزرگ

*****


استراتژی کسب و کار


داشتن یک استراتژی مشخص در کسب و کار، به شما کمک می کند تا با کمترین میزان منابع ، بیشترین میزان پیشرفت را به دست آورید. در حالی که رقبای شما مشغول رقابت بی مورد و از بین بردن منابع خود هستند ، شما با داشتن یک استراتژی ویژه و متفاوت به سود چشمگیری خواهید رسید.


برای اینکه استراتژی خود را مشخص کنید ، رقبای خود را بررسی کنید و ببینید به چه مسائلی بی توجه اند که برای مشتری اهمیت دارد.


ممکن است کسب و کاری دارای استراتژی قیمت ارزان و به سود رسیدن از طریق صرفه مقیاس باشد ، در این حالت این کسب و کار باید دست به هر اقدامی بزند تا هزینه های تولید محصول خود را کاهش دهد، در این حالت برنامه های بازاریابی ، فروش ، جذب نیروی انسانی ، تجهیزات ، کیفیت ، پشتیبانی و …. کاملا متفاوت با زمانی است که کسب و کار استراتژی خود را ، کیفیت و نوآوری در محصول قرار می دهد.


درباره نویسنده

محمدرضا حمیدی

من محمد رضا حمیدی، مدیر وب سایت بازاریابی دات نت هستم. بیش از 10 سال است که به کسب و کار های اینترنتی علاقه مند هستم. اولین کسب و کار اینترنتیم را سال 85 راه اندازی کردم، در این سالها تجربیات زیادی در مورد کسب و کار های اینترنتی کسب کردم. در کنار تجربیاتی که در این سالها به دست آورده ام، بیش از 5 سال است که به صورت حرفه ای مشغول مطالعه و یادگیری روش های جدید بازاریابی اینترنتی هستم. سال 94 تصمیم گرفتم تجربیات و دانشم را با علاقه مندان به اشتراک بگذارم و به دیگران کمک کنم تا راحت تر کسب و کار اینترنتیشان را شروع کنند، این شد که بازاریابی دات نت را شروع کردم ;)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *