قدم های کوچک ، نتایج بزرگ
قدم های کوچک ، نتایج بزرگ ۵٫۰۰/۵ ۲
۵٫۰۰ / ۵ stars


قدم های کوچک ، نتایج بزرگقدم های کوچک ، نتایج بزرگ


آیا تاکنون به تفاوت هایی که بین نفر اول و دوم یک مسابقه وجود دارد دقت کرده اید ؟ در اغلب مسابقات جایزه نفر اول در حدود ۲ الی ۱۰ برابر جایزه نفر دوم و جایزه نفر دوم هم بین ۲ تا ۱۰ برابر جایزه نفر سوم است. معمولا اگر در یک مسابقه جایزه نفر اول ۱۰ میلیون تومان تعیین شود جایزه نفر دوم ممکن است ۲ میلیون تومان و جایزه نفر سوم ۵۰۰ هزار تومان تعیین شود و نفر چهارم به بعد هیچ جایزه ای دریافت نخواهند نمود . اما آیا واقعا نفر اول که ۱۰ میلیون تومان برنده شده است ۲۰ برابر با نفر سوم تفاوت دارد ؟ آیا نفر چهارم هیچ کاری انجام نداده است ؟ به هیچ وجه اینطور نیست.


اگر به مسابقات اسب دوانی ، وزنه برداری ، دو ، شنا ، اتومبیلرانی و … دقت کرده باشید تفاوت رکورد نفر اول و دوم در بسیاری از مواقع کمتر از ۱ ثانیه یا ۱ کیلوگرم و … است. به عنوان مثال نتایج نهایی مرحله اول قهرمانی باشگاه های کشور در سال ۹۴ را بررسی نمودم که در ماده ۲۰۰ متر نتایج به این شکل بود:


نفر اول : ۲۱ ثانیه و ۹ صدم ثانیه


نفر دوم : ۲۱ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه


نفر سوم : ۲۱ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه


نفر چهارم : ۲۱ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه


نفر پنجم: ۲۱ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه


نفر ششم : ۲۱ ثانیه و ۸۴ صدم ثانیه


همان طور که می بینید تفاوت نفر اول و دوم مسابقه یک صدم ثانیه است و تفاوت نفر اول و نفر ششم مسابقه ۷۵ صدم ثانیه است. این به معنی اینست که نفر اول فقط ۷۵ صدم ثانیه زودتر از نفر ششم مسافت ۲۰۰ متری را دویده است. سرعت نفر اول ۹/۴۸۳۱۶ متر بر ثانیه بوده است و سرعت نفر دوم ۹/۴۷۸۶ یعنی سرعت نفر اول فقط ۴ میلی متر بر ثانیه از نفر دوم بیشتر بوده است.


بازاریابی


اگر قرار است جایزه نفر اول را به ما بدهند باید هر روز فقط یک قدم بیشتر از دیروز برای نزدیکتر شدن به موفقیت برداریم. اگر در کار بازاریابی هستید و تا امروز ، روزانه ۱۰ تماس بازاریابی برقرار می کردید از امروز هر هفته فقط یک تماس به تماس های خود اضافه کنید. مطمئن باشید شما می توانید این کار را انجام دهید ، فقط باید کمی هوشمندانه تر وقت خود را مدیریت کنید و راندمانتان را افزایش دهید .شاید فکر کنید هر هفته یک تماس خیلی کم است و باید روزانه یک تماس اضافه کنید اما اگر تاکنون چنین کاری را انجام نداده اید سخت در اشتباهید. به یاد داشته باشید بین نفر اول و دوم فقط ۱ صدم ثانیه اختلاف وجود دارد نه ۱ دقیقه و نه حتی ۱ ثانیه ! پس نیازی نیست کاری کنید که پس از ۱۰ روز دیگر نتوانید آن را انجام دهید. تنها کافیست صبر کنید و آرام آرام عملکردتان را بهبود بخشید. هر هفته یک تماس بعد از یکسال برابر ۵۲ تماس در هفته خواهد شد! یعنی تعداد تماس ها تا ۱۲ ماه دیگر ۶ برابر وضع فعلی می شود و ممکن است در آن زمان دیگر به تنهایی از پس این کار برنیایید و به سادگی می توانید نیرو های دیگری را استخدام کنید. اما آیا در ۵۰ روز آینده هم می توانید نیروی دیگری را استخدام نمایید؟ پس هیچ وقت به فکر تغییرات سریع نباشید ، اجازه دهید زمان هم با شما همراه شود و به نفع شما کار کند.

این مطلب را از دست ندهید :   بازاریابی مشتری گرا

بازاریابی


نقش زمان در رسیدن به پیروزی درست مانند یک تابع نمایی صعودی مانند شکل زیر است. ممکن است در ماه های اول پیشرفت شما بسیار ناچیز باشد اما باید بتوانید کیفیت عملکرد خود را حفظ کنید و آن را ارتقا دهید ، خواهید دید که با سپری شدن زمان شتاب افزایش میزان پیشرفت شما رشد خواهد نمود و پس از مدتی آن چنان سریع پیشرفت می کنید که باور نخواهید کرد.


 تابع نمایی


شعر سعدی را در تمام مراحل کسب و کار و زندگی شخصیتان به یاد داشته باشید تا به موفقیت باور نکردنی دست پیدا کنید.


رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود


رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود


اگر می خواهید در زمینه کاری خودتان به بهترین تبدیل شوید به دنبال تغییرات بزرگ نباشید. هر روز یک تغییر مثبت کوچک ایجاد کنید و این روند را ادامه دهید این رویه در جهان به عنوان اصل تغییرات کوچک شناخته شده است.

درباره نویسنده

محمدرضا حمیدی

من محمد رضا حمیدی، مدیر وب سایت بازاریابی دات نت هستم. بیش از 10 سال است که به کسب و کار های اینترنتی علاقه مند هستم. اولین کسب و کار اینترنتیم را سال 85 راه اندازی کردم، در این سالها تجربیات زیادی در مورد کسب و کار های اینترنتی کسب کردم. در کنار تجربیاتی که در این سالها به دست آورده ام، بیش از 5 سال است که به صورت حرفه ای مشغول مطالعه و یادگیری روش های جدید بازاریابی اینترنتی هستم. سال 94 تصمیم گرفتم تجربیات و دانشم را با علاقه مندان به اشتراک بگذارم و به دیگران کمک کنم تا راحت تر کسب و کار اینترنتیشان را شروع کنند، این شد که بازاریابی دات نت را شروع کردم ;)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *