کسب درآمد از اینترنت در ایران
کسب درآمد از اینترنت در ایران ۵٫۰۰/۵ ۴
۵٫۰۰ / ۵ stars


کسب درآمد آنلاین

کسب درآمد از اینترنت در ایران


صد ها و شاید هزاران روش برای کسب در آمد از طریق اینترنت در سایت ها و وبلاگ های مختلف ذکر شده است اما در این مطلب چند روش کسب درآمد آنلاین را به صورت کلی برای شما توضیح خواهم داد که جزء مطمئن ترین روش های کسب در آمد از اینترنت در ایران شناخته می شوند. هدف از توضیح این روش ها آشنایی کاربران با نحوه ی کسب درآمد از اینترنت به عنوان شغل دوم است به این صورت شما نیازی به تلاش خیلی زیاد نخواهید داشت البته نباید انتظار در آمد خیلی زیادی هم داشته باشید . اما اگر واقعا قصد دارید اینترنت به عنوان منبع اصلی درآمد شما محسوب شود ، باید بگویم خیلی بیشتر و دقیقتر باید کار کنید تا بتوانید یک سیستم اتوماتیک برای کسب درآمد بسازید. برخلاف آنچه در ذهن خیلی از افراد نقش بسته ، کسب درآمد از اینترنت یک کار آسان و بی زحمت نیست بلکه در صورت عملکرد اصولی درآمدی که از اینترنت کسب می شود یک در آمد اتوماتیک و سیستمی است. به این معنی که شما باید برای مدتی تلاش کنید و سیستم خودتان را طراحی کنید ، ترافیک ایجاد کنید ، سیستم پشتیبانی ایجاد کنید ، فروش ایجاد کنید و بعد از تمام این مراحل باید بتوانید این کار ها را به حالتی تبدیل کنید که کمترین نیاز به حضور خودتان در محل کار باشد و تنها در این صورت است که شما به یک در آمد اتوماتیک و سیستمی خواهید رسید و به اصطلاح شما موفق شده اید سیستم سازی را در کسب و کار خودتان پیاده سازی کنید.

بازاریابی

از مهارت های خود استفاده کنید : 

در صورتی که تخصصی دارید می توانید از طریق سایت های برون سپاری و فریلنسر برای خود پروژه های بگیرید و با انجام این پروژه ها به درآمد مطلوبی دست پیدا کنید. شما در سایت های ایرانی و خارجی که در ادامه نیز تعدادی از آنها معرفی شده اند ، می توانید پروژه انجام دهید و به صورت ریالی و دلاری به کسب درآمد بپردازید.

البته باید بگویم بیشترین پروژه های این سایت ها برای مهارت های IT مانند طراحی وب ، برنامه نویسی ، طراحی قالب وب سایت ، طراحی گرافیکی و پروژه هایی از این قبیل است.

اگر شما در این زمینه ها مهارت ندارید ، بهتر است یا این روش را فراموش کنید یا با استفاده از محصولات آموزشی ابتدا زمینه مورد علاقه خود را بیاموزید و سپس به سراغ این روش بروید.

درآمد شما در این روش در سایت های ایرانی در صورت فعالیت خوب معمولا بین ۵۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان در ماه خواهد بود که با توجه به وقتی که شما برای انجام پروژه ها می گذارید و نوع کاری که انجام می دهید متغیر است. در سایت های دلاری در صورت فعالیت مناسب معمولا درآمد شما بیش از ۵۰۰ دلار در ماه خواهد بود و ممکن است تا چند هزار دلار نیز در آمد کسب کنید.

معرفی ۲ سایت فریلنسر ایرانی و خارجی :

پونیشا : بزرگترین سایت برون سپاری ایرانی

فریلنسر : یکی از بزرگترین سایت های برون سپاری بین المللی

 

بازاریابی

مهارت های خود را آموزش دهید

قطعا هر فردی دارای مهارت های منحصر به فردی است که در دنیای اینترنت هستند افرادی که به دنبال یادگیری این مهارت ها باشند. این مهارت ها می تواند شامل روش پخت یک غذا ، روش انجام یک عملیات در کامپیوتر ، روش استفاده از یک وسیله مانند مودم ADSL یا گوشی همراه ، آموزش نقاشی ، آموزش ورزش ، آموزش سخنرانی ، آموزش بازاریابی ، آموزش ساخت ایمیل ، آموزش طراحی سایت و بسیاری موضوعات دیگر از این قبیل باشد.

حتما شما هم یک یا چند مهارت برای آموزش به دیگران دارید ؟ همین آموزش ها را به صورت فیلم ، فایل صوتی ، فایل PDF و یا سایر فرمت های قابل ارائه در بیاورید و از آن درآمد کسب کنید. کار را سخت نگیرید نیازی نیست فیلم آموزشی شما دارای جلوه های ویژه باشد فیلم آموزشی شما می تواند توسط یک گوشی موبایل در یک محل آرام ضبط شود یا توسط نرم افزار ورد مطالب آموزشی را تایپ کنید. حرفه ای بودن اثر اهمیت زیادی ندارد بلکه مهم کیفیت محتوای آموزشی است. سعی کنید در آموزش کم فروشی نکنید و موضوعی را که ادعا نموده اید به کاربر بیاموزید.

بعد از اتمام تولید فایل آموزشی آن را از طریق یکی از سیستم های فروش فایل می توانید برای فروش قرار دهید یا حتی می توانید یک وبلاگ در مورد مهارتی که آموزش می دهید بسازید و محصول را از طریق آن وبلاگ به فروش برسانید. این محصولات پس از اینکه تولید شدند می توانند هزاران بار فروخته شوند و شما هیچ کاری به جز پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات احتمالی خریداران نخواهید داشت. قیمت این فایل ها با توجه به موضوعی که آموزش می دهند می توانید بین هزار تومان تا چند ده هزار تومان باشد.

از این طریق شما با تولید یک یا چند اثر آموزشی با کیفیت می توانید برای ماهها و یا سالها درآمد کسب کنید. در آمد این روش به صورت تدریجی افزایش می یابد و به مقدار زیادی به فعالیت شما و آموزش های شما بستگی دارد . از این روش با تلاش بالا در مدت کمتر از یکسال می توان درآمدی در حدود ماهانه ۵۰۰  هزار تومان الی ۳ میلیون تومان داشت که به صورت اتوماتیک کسب می شود و شما فقط به پشتیبانی مشتریان و بروز رسانی وبلاگ یا وب سایت معرفی محصول می پردازید.

 

بازاریابی

فروشگاه آنلاین کوچک تاسیس کنید 

اگر با توجه به شرایطی که دارید مانند منطقه زندگی ، محل کار یا … محصولی در اختیار دارید که فکر می کنید افراد دیگر در سایر نقاط ایران به محصول شما نیاز دارند ، می توانید برای خود یک وبلاگ یا وب سایت فروش تاسیس کنید. پتانسیل های اطراف خود را دست کم نگیرید. به عنوان مثال افرادی به واسطه زندگی در مناطق روستایی ممکن است به عسل با کیفیت دسترسی داشته باشند . این افراد می توانند نمونه هایی از این عسل را تهیه کنند و پس از تهیه عکس و نوشتن توضیحاتی راجع به محصول ، از طریق وبلاگ نویسی شروع به بازاریابی محصول خود کنند و با فروش این محصول از طریق اینترنت هم به کسب و کار های محلی منطقه خود کمک کنند و هم به خود سود برسانند.

هرچند در مناطق روستایی به علت داشتن اقتصاد بکر تر فرصت های بیشتری در اختیار افراد است اما در مناطق شهری نیز نیز چنین فرصت هایی وجود دارد که باید خودتان این فرصت ها را کشف کنید.

برای ساخت فروشگاه می توانید از سیستم های فروشگاه ساز استفاده کنید که با جستجو در گوگل می توانید لیستی از آنها را مشاهده کنید.

 
این مطلب را از دست ندهید :   روش های موثر بازاریابی بیمه

بازاریابی


بازاریابی کنید


شما در اینترنت هم می توانید با فروش محصولات سیستم های همکاری در فروش پورسانت بگیرید. شما می توانید در یکی از سیستم های همکاری در فروش عضو شوید ، با این کار به شما یک فروشگاه اختصاصی داده می شود که دارای محصولات متعددی است. فروشگاه شما یک آدرس مخصوص برای شما خواهد داشت و از آن پس هر فردی از طریق آدرس فروشگاه شما خریدی را انجام دهد ، پورسانت فروش به حساب شما واریز می شود. در این روش شما فقط سفارش را ثبت می کنید و تمام موارد دیگر مانند ارسال ، پشتیبانی و … بر عهده سیتسم همکاری در فروش خواهد بود.


برای بازاریابی محصولات فروشگاه هم شما می توانید وبلاگ های متعددی در مورد محصولاتتان ایجاد کنید و با اجرای کمپین های بازاریابی فروش ایجاد کنید. البته اغلب سیستم های همکاری در فروش ایران به فروش محصولات غیر ضروری می پردازند و کمتر می توان سیستم هایی را یافت که کالاهای مورد نیاز واقعی جامعه را بفروشد.


در آمد بازاریابی برای سیستم های همکاری در فروش معمولا کمتر از ۱٫۵ میلیون تومان در ماه است و به فعالیت فرد بستگی دارد.


درباره نویسنده

محمدرضا حمیدی

من محمد رضا حمیدی، مدیر وب سایت بازاریابی دات نت هستم. بیش از 10 سال است که به کسب و کار های اینترنتی علاقه مند هستم. اولین کسب و کار اینترنتیم را سال 85 راه اندازی کردم، در این سالها تجربیات زیادی در مورد کسب و کار های اینترنتی کسب کردم. در کنار تجربیاتی که در این سالها به دست آورده ام، بیش از 5 سال است که به صورت حرفه ای مشغول مطالعه و یادگیری روش های جدید بازاریابی اینترنتی هستم. سال 94 تصمیم گرفتم تجربیات و دانشم را با علاقه مندان به اشتراک بگذارم و به دیگران کمک کنم تا راحت تر کسب و کار اینترنتیشان را شروع کنند، این شد که بازاریابی دات نت را شروع کردم ;)

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. وحید

    سلام آقای حمیدی میشه لطف کنید یه کس ب و کار اینترنتی که بشه به آسونی درآمد ازش کسب کرد معرفی کنید؟ ممنون میشم و دعاتون می کنم در واقع میخام یه جورایی واسطه باشم.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *