افزایش ترافیک وب سایت در سال ۲۰۱۸
افزایش ترافیک وب سایت در سال ۲۰۱۸ ۴٫۰۰/۵ ۴
۴٫۰۰ / ۵ stars


ترافیک یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین منابع هر وب سایت به شمار می رود. برای وب سایت های تجاری که به درستی طراحی شده اند ترافیک بیشتر به معنی درآمد بیشتر است. ممکن است یکی از کارهای اساسی شما هم به عنوان یک وبمستر چک کردن تعداد بازدید کننده های سایتتان به صورت روزانه باشد. اگر شما سایتتان را براساس الگو های استاندارد بازاریابی اینترنتی توسعه داده باشید و قیف فروش کارآمدی طراحی کرده باشید، می توانید مطمئن باشید هرچقدر بازدیدکننده های سایت شما بیشتر شود، درآمد شما نیز به همان نسبت بیشتر خواهد شد. البته منظور از افزایش بازدید کننده، بازدیدکنندگان علاقه مند و مرتبط با موضوع کاری شماست. در این مطلب ۷ روش بسیار کارآمد برای افزایش ترافیک وب سایت را به شما معرفی خواهیم کرد. برای بررسی و تحلیل ترافیک سایتتان می توانید از ابزار هایی مانند Google Analytics و Google Search Console استفاده کنید.

 

افزایش ترافیک وب سایت


۷ راه موثر برای افزایش ترافیک وب سایت که می توانید در سال ۲۰۱۸ استفاده کنید :  • ایجاد خبرنامه ایمیلی قدرتمند

  • تولید محتوای ارزشمند به صورت منظم

  • بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو ( SEO )

  • از تصاویر استفاده کنید

  • لینک های داخلی را فراموش نکنید

  • بازدیدکنندگان را در شبکه های اجتماعی تنها نگذارید

  • ویدیو تولید کنید


 

 

ایمیل مارکتینگایجاد خبرنامه ایمیلی قدرتمند


یکی از راه های قدیمی اما همنان پربازده و کاربردی برای افزایش ترافیک وب سایت و به طور ویژه افزایش درآمد سایت، ساخت لیست های ایمیلی و خبرنامه ایمیلی است. جمع آوری یک لیست ایمیل پربازده کار ساده ای نیست اما برای هر کسب و کار آنلاینی که قصد دارد به صورت حرفه ای فروشش را افزایش دهد ضروری است. یک لیست ایمیل فعال و پویا می تواند یک ترافیک دائمی برای سایت شما ایجاد کند که بارها و بارها وب سایت شما توسط اعضای این لیست دیده می شود. احتمال خرید اعضای این لیست چندین برابر بیش از بازدیدکنندگانی است که وب سایت شما را برای اولین بار می بینند. در حقیقیت بسیاری از افراد ممکن است یکبار به دنبال یک مطلب وارد سایت شما شوند، اگر برنامه قابل قبولی برای ایمیل مارکتینگ نداشته باشید در اکثر اوقات بازدیدکننده پس از این که سایت شما را مطالعه نمود و از سایت شما خارج شد به سرعت شما و سایتتان را فراموش خواهد کرد اما با یک برنامه ایمیل مارکتینگ قدرتمند می توانید این بازدید کننده را به فردی علاقه مند تبدیل کنید و در مرحله بعد از این مخاطب علاقه مند یک مشتری بسازید. اگر علاقه مند هستید به صورت اصولی با ایمیل مارکتینگ آشنا شوید می توانید مطلب ” ایمیل مارکتینگ چیست؟ ” را مطالعه نمایید.

 

یکی از راه های ساخت لیست های ایمیلی کاربردی، پیشنهاد دانلود فایل های ارزشمند در ازای وارد کردن ایمیل است.

 
این مطلب را از دست ندهید :   دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تولید محتوای منظمتولید محتوای ارزشمند به صورت منظم


مهم نیست کارشما چیست و در چه حیطه ای فعالیت می کنید. امروزه بازاریابی محتوا، بخش قابل توجه و تاثیر گذاری از بازاریابی دیجیتال را در بر میگیرد. در هر زمینه ای که فعالیت می کنید، سعی کنید حتما سایتتان را با مطالب کاربردی و محبوب برای مخاطبانتان بروز رسانی کنید. با تولید محتوا می توانید ترافیک وب سایتتان را افزایش دهید و ارتباط موثر تری با بازدیدکنندگان سایت برقرار کنید. تولید محتوا باعث می شود مخاطبان بهتر و سریعتر به شما اعتماد کنند و شما را به عنوان یک متخصص قابل اعتماد در حوزه فعالیتتان بشناسند.

 

محتوایی که تولید میکنید باید مرتبط و متناسب با زمینه کاریتان باشد و اطلاعات مفید و کاربردی برای مخاطبان در بر داشته باشد. هر چقدر محتوایی که تولید می کنید باکیفیت تر باشد، اعتبار شما نزد مخاطبان بیشتر خواهد شد و مطالب سایت شما بیشتر به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 

 

بهینه سازی موتور های جستجو SEO
بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو ( SEO )


ممکن است به اندازه کافی برای استفاده از خدمات یک آژانس تخصصی سئو بودجه در اختیار نداشته باشید، اما می توانید با رعایت نکات ساده ای سایتتان را برای موتور های جستجو و کاربران جذاب تر کنید. استفاده درست از کلمات کلیدی، به کاربردن کلمه کلیدی اصلی در عنوان صفحه و پاراگراف اول نوشته، نوشتن مطالب با طول حداقل ۳۰۰ کلمه، استفاده از زیر عنوان ها، استفاده از تصاویر و تگ alt تصاویر و لینک بیلدینگ همه از روش های بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو هستند. ممکن است این عناوین برای شما کمی مبهم باشند اما نگران نباشید شما می توانید به سادگی سئو را تا حد قابل قبولی یاد بگیرید. اگر علاقه مند هستید بیشتر در مورد SEO یاد بگیرید اینجا کلیک کنید تا تمام مطالب مربوط به سئو را مشاهده کنید.

 

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید می توانید از افزونه رایگان Yoast SEO برای بهینه سازی وب سایتتان استفاده کنید. این افزونه امکانات بسیار جالبی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد و میتوانید به سادگی مطالب سایتتان را با استفاده از این افزونه بهینه سازی نمایید. برای دانلود این افزونه می توانید اینجا کلیک کنید.

 

 
این مطلب را از دست ندهید :   نرخ تبدیل چیست و چرا باید آن را افزایش داد؟

استفاده از تصویر در وب سایت
از تصاویر استفاده کنید


وب سایت هایی که محتوای تصویری تولید می کنند به مراتب از وب سایت هایی که محتوای متنی تولید می کنند موفق ترند! به طور کلی انسانها در حالی که فقط ۲۰% متون خوانده شده را به خاطر می آورند، ۸۰% تصاویری که می بینند را به خاطر می آورند. در ایران علاوه بر این مردم علاقه ای به خواندن کتاب های بدون عکس و بی روح ندارند و این موضوع در مورد وب نیز کاملا صادق است. وب سایت های ایرانی بدون استفاده از رنگ های چشم نواز و المان های گرافیکی و بدون زیبا سازی متون تقریبا هیچ شانس موفقیتی ندارند.

به صورت مستقیم استفاده از تصاویر زیبا و چشم ربا در صفحات وب باعث بهبود تجربه خوانده شدن سایت شما و افزایش نرخ اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی میگردد.

 

لینک دهی داخلی


 

لینک های داخلی را فراموش نکنید


اگر میخواهید ترافیک سایتتان افزایش پیدا کند فراموش نکنید به خودتان لینک بدهید. هر وقت که مطلب جدیدی بر روی وبسایتتان منتشر می کنید، کلمات پست جدیدتان را بررسی کنید و عبارت هایی که قبلا در مورد آنها مطلبی نوشته اید را به مطالب مرتبط قبلی لینک کنید. دقت کنید این کار را در حد تعادل انجام دهید. لینک دهی زیاد باعث می شود گوگل و کاربران از سایت شما استقبال نکنند در حالی که لینک دهی موثر باعث می شود کاربران زمان قابل توجهی را بر روی سایت شما صرف کنند و موتور های جستجو نیز اعتبار صفحات شما را افزایش می دهند.

اگر از وردپرس استفاده می کنید، افزونه Yoast SEO می تواند به شما در مشخص کردن تعداد بهینه لینک های داخلی و خارجی هر مطلب کمک کند.

 

 

شبکه های اجتماعی


بازدیدکنندگان را در شبکه های اجتماعی تنها نگذارید


شبکه های اجتماعی می توانند ترافیک زیادی برای سایت شما ایجاد کنند به شرط اینکه وقت کافی برای بروز رسانی مطالب صفحه کسب و کارتان در این شبکه ها اختصاص دهید. در نخستین گام مطمئن شوید لینک سایتتان را در تمام صفحات شبکه های اجتماعیتان وارد کرده اید. در گام بعد برای بروز رسانی صفحات خود در شبکه های اجتماعی برنامه ریزی کنید و به صورت مرتب مطالب با کیفیت بالا تولید کنید و در اختیار مخاطبان قرار دهید. در حال حاضر شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از موثر ترین شبکه های اجتماعی فعال در کشورمان ایران است.

زمانی که مطالب جدیدی در سایتتان قرار می دهید مطلب خود را بر روی شبکه های اجتماعی نیز قرار دهید و دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را در تمام صفحات سایتتان قرار دهید. برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس می توانید از افزونه Add This Share Buttons و افزونه های مشابه استفاده نمایید.

اگر به بازاریابی از طریق اینستاگرام علاقه مند هستید می توانید اینجا کلیک کنید.

 

محتوای ویدیویی تولید کنید

 
این مطلب را از دست ندهید :   5 اشتباه سئو که مانع افزایش ترافیک سایت می شوند

ویدیو تولید کنید


یکی از راه های موثر افزایش ترافیک سایت تولید ویدیو های آموزشی کاربردی است. مخاطبان وب سایت شما روز به روز راحت طلب تر می شوند و همین ویژگی باعث ارجحیت ویدیو نسبت به سایر فرمت های متنی می گردد. از سوی دیگر در ویدیو شما می توانید از زبان بدن و حالت های صورت و المان های پویای گرافیکی برای توضیح مباحث بهره ببرید که همین موضوع باعث اعتماد بیشتر به شما و کسب و کارتان می شود.

تولید ویدیو از دو منظر روانشناسی و فنی به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند. از نظر فنی وجود ویدیو در صفحات سایت شما به بهبود سئو (SEO) کمک نموده و همچنین قراردادن ویدیو در سایت های اشتراک ویدیو مانند آپارات، نماشا،یوتیوب و …  باعث افزایش دیده شدن و برتری در کلید واژه های پر رقابت در صفحات جستجو (SERP) نسبت به رقبا می گردد. اگر در کلید واژه ای سایت شما نمی تواند با رقبا به رقابت بپردازد می توانید یک ویدیو در مورد آن کلید واژه ایجاد کنید و بر روی آپارات آپلود کنید نتیجه در اغلب اوقات شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

سخن پایانی 


اگر دوست دارید از طریق وب سایتتان درآمد بالایی کسب کنید باید سایتتان را به یک دستگاه تبدیل بازدید کننده به مشتری با نرخ تبدیل بالا تبدیل کنید. اگر بتوانید چنین کاری انجام دهید بازدید کنندگان برای وب سایت شما حکم معدن طلا پیدا می کنند و هرچقدر بتوانید با استفاده از راه های اصولی بازدید کننده بیشتری جذب کنید می توانید درآمد بیشتری کسب کنید. در وب سایت بازاریابی به شما آموزش می دهیم چگونه دستگاه تبدیل بازدید کننده به مشتری خود را بسازید و چه اقداماتی برای افزایش نرخ تبدیل ( Conversion Rate ) انجام دهید و قدم به قدم در کنارتان هستیم تا ماشین پولساز شما ساخته شود.

درباره نویسنده

محمدرضا حمیدی

من محمد رضا حمیدی، مدیر وب سایت بازاریابی دات نت هستم. بیش از 10 سال است که به کسب و کار های اینترنتی علاقه مند هستم. اولین کسب و کار اینترنتیم را سال 85 راه اندازی کردم، در این سالها تجربیات زیادی در مورد کسب و کار های اینترنتی کسب کردم. در کنار تجربیاتی که در این سالها به دست آورده ام، بیش از 5 سال است که به صورت حرفه ای مشغول مطالعه و یادگیری روش های جدید بازاریابی اینترنتی هستم. سال 94 تصمیم گرفتم تجربیات و دانشم را با علاقه مندان به اشتراک بگذارم و به دیگران کمک کنم تا راحت تر کسب و کار اینترنتیشان را شروع کنند، این شد که بازاریابی دات نت را شروع کردم ;)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *