شکسن مرزهای انتظار مشتری
شکسن مرزهای انتظار مشتری ۵٫۰۰/۵ ۱
۵٫۰۰ / ۵ stars


exceeding-customer-expectationsشکسن مرزهای انتظار مشتری


مطمئنا رقبای شما همان چیزی را می فروشند که شما می فروشید. پس چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند ؟ یکی از راه هایی که می توانید به سرعت تبدیل به انتخاب اول مشتریان شوید ، ارائه خدمات فراتر از انتظار مشتریست. نیازی نیست راه های پر هزینه و محصولات و خدمات گرانتر را وارد کسب و کار خود کنید. اگر مشتری از کیفیت و کمیت محصولات فعلی شما رضایت دارد، فقط کافیست تا با پیاده سازی روش های کم هزینه و بعضا بدون هزینه مالی ، مشتری را شگفت زده کنید.


اگر شما می خواهید در میانه بازار قرار بگیرید اصلا مهم نیست که مشتری را شگفت زده کنید اما اگر می خواهید در صنعت خود برتر باشید باید در این مورد سرمایه گذاری کنید و خیلی زود متوجه می شوید مشتریان شما با مشتریان رقبایتان یک تفاوت اساسی دارند و آن هم  وفاداری  است و از آن پس روز به روز پول بیشتری به سمت شما حرکت خواهد کرد.


بازاریابی


مشتریان فعلی شما ، علاوه بر اینکه می توانند با خرید های مجدد شما را میلیونر کنند ، بزرگترین بیلبورد و تابلوی تبلیغاتی متحرکی هستند که در اختیار دارید. شما هر چیزی را می توانید بر روی این بیلبورد های متحرک بنویسید و از آن لحظه به بعد آنها به صورت خودکار پیام شما را به گوش افرادی می رسانند که بیشترین تاثیرپذیری را از  آنها دارند. انتخاب با شماست که چه پیامی منتقل شود و به چند نفر منتقل شود. بر خلاف سایر روش های تبلیغاتی این روش بسیار کم هزینه است و بسیار ماندگار!


اما چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم ؟ کافیست متفاوت عمل کنید. سعی کنید در روند ارائه محصولتان به مشتری بین یک الی سه بار کاری کنید که برای او بسیار عجیب به نظر برسد و اصلا توقعش را نداشته باشد ، این کار عجیب می تواند دادن یک نوشیدنی به مشتری در هنگام عقد قرارداد باشد. البته باید دقت کنید منظور از ارائه نوشیدنی به مشتری  این نیست که محل کارتان را به کافی شاپ تبدیل کنید ، بلکه هدف ایجاد یک حس خوب و یک احترام بی نظیر به مشتریسیت.

این مطلب را از دست ندهید :   اهمیت تعیین ماموریت و چشم انداز در کسب و کار های کوچک

بازاریابی


گاهی اوقات مشتریان رفتار شما را تا چندین سال از یاد نخواهند برد. اگر هر خوبی یا بدی در حق آنها انجام دهید آنها بار ها و بار ها تا سال های سال پیام شما را منتقل خواهند نمود. یک مشتری وفادار هنگامی که قصد تبلیغ شما را دارد فقط خوبی شما را می گوید و معایب کار شما را اصلا بازگو نمی کند زیرا به این نتیجه رسیده است که معایب کار شما اهمیت چندانی ندارد و یک مشتری ناراضی هنگامی که قصد توصیف شما را دارد تمام معایب شما را زیر ذره بین گذاشته و در مقیاس صد برابر بزرگتر برای اطرافیانش بازگو می کند.


ایجاد تنها یک تفاوت ساده و کم هزینه در جهت بهبود فضای کسب و کارتان که در بین رقبای شما رایج نیست می تواند مشتری را به شما وفادار کند. مشتریان وفادار این تجربه را با ۵ الی ۱۰ نفر از آشنایانشان حتما به اشتراک می گذارند و آنها را متقاعد می کنند در صورت نیاز از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. اگر روزانه فقط ۵ مشتری هم داشته باشید با این روش می توانید همان ۵ نفر را به ۵ بازاریاب وفادار برای خود تبدیل کنید و مطمئن باشید در هر ماه شما حداقل به ۵۰۰ نفر معرفی خواهید شد!

درباره نویسنده

محمدرضا حمیدی

من محمد رضا حمیدی، مدیر وب سایت بازاریابی دات نت هستم. بیش از 10 سال است که به کسب و کار های اینترنتی علاقه مند هستم. اولین کسب و کار اینترنتیم را سال 85 راه اندازی کردم، در این سالها تجربیات زیادی در مورد کسب و کار های اینترنتی کسب کردم. در کنار تجربیاتی که در این سالها به دست آورده ام، بیش از 5 سال است که به صورت حرفه ای مشغول مطالعه و یادگیری روش های جدید بازاریابی اینترنتی هستم. سال 94 تصمیم گرفتم تجربیات و دانشم را با علاقه مندان به اشتراک بگذارم و به دیگران کمک کنم تا راحت تر کسب و کار اینترنتیشان را شروع کنند، این شد که بازاریابی دات نت را شروع کردم ;)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *